Rozrywka dziecięca

04/02/2011

Świat dziecka

Filed under: Zabawy — Tagi: , — admin @ 09:12

Świat dziecka bardzo różni się od świata dorosłych. Można jednak bez chwili zastanowienia stwierdzić, że jest to świat dużo lepszy i bardziej pożądany od tego rzeczywistego.

Dzieci dzięki temu, że wielu rzeczy nie wiedzą i ogólnie są bardzo ufne, przeżywają całą masę wspaniałych chwil i wydarzeń. Każdy z nas pamięta chyba, z jakim napięciem czeka się na przyjście Mikołaja i odebranie od niego wymarzonego prezentu. Ten moment radości jest bardzo niezwykły i trudno go porównać z tym, kiedy już wiemy, że tak naprawdę ten Mikołaj nie przyleciał do nas z odległych krain. Dzieci są również bardzo ufne,trzeba więc bardzo uważać na to, co się do nich mówi. Czasami bowiem jakieś luźno rzucone i nieprzemyślane zdanie może bardzo mocno wpłynąć na ich sposób myślenia i światopogląd.

01/02/2011

Gry zespołowe dla dzieci

Filed under: Zabawy — Tagi: , — admin @ 16:43

Gry zespołowe są obecne wśród dzieci już w najwcześniejszym etapie ich życia. Chętnie stosowane są w przedszkolu oraz w szkole. Nic w tym dziwnego, mają bowiem bardzo dużo zalet, które korzystnie wpływają na rozwój i wychowanie naszych maluchów.

Gry zespołowe mają zazwyczaj jakiś określony cel: uczą zasad zdrowej rywalizacji, pomagają nawiązywać współpracę z innymi dziećmi, uczą określonych zachowań w danej sytuacji. Oprócz tego pozytywnie wpływają także na rozwój fizyczny maluchów, często bowiem wymagają sporu ruchu. Dzięki grą zespołowym dzieci uczą się także koncentracji i konsekwencji w dążeniu do określonego celu. Oprócz typowych gier zespołowych, takich jak „stary niedźwiedź mocno śpi”, dzieci od małego grają także w gry sportowe, a wiec piłkę nożną, koszykówkę czy siatkówkę.

Powered by WordPress